Skup starych laptopów

Laptopy i netbooki na skup

Gdy wymieniamy komputer na nowszy wrzucamy nasz stary sprzęt do szuflady. Często myślimy, że jeszcze nam się może przydać, jednak życie pokazuje, że rzadko kiedy sięgamy po niego z powrotem. W wielu przypadkach nawet gdybyśmy chcieli, nie uruchomimy już starego komputera – zwłaszcza gdy jest to laptop. Po długim czasie przechowywania załadowane ogniwa w bateriach psują się bezpowrotnie, w niektórych modelach skutecznie uniemożliwiając uruchomienie sprzętu. Co możemy zrobić z takimi laptopami? Czy istnieją skupy starych laptopów?

Laptopy i komputery do skupu

Niestety odpowiednio zniszczony i leciwy sprzęt komputerowy rzadko kiedy stanowi większą wartość. O ile nie trafimy na białego kruka mającego wartość kolekcjonerską. Jednak to zdarza się stosunkowo rzadko. Aby móc to zweryfikować warto wystawić ogłoszenie w internecie – np. na portalu OLX, być może trafimy na amatora staroci, który będzie w stanie zapłacić nam odpowiednie pieniądze za sprzęt z naszej oferty.

Wraz z postępem technologicznym starsza elektronika staje się przestarzała. Istnieje potrzeba znalezienia nowych sposobów ponownego wykorzystania tych produktów. Jednym ze sposobów jest ich recykling oraz skup. Wiele osób uważa, że wyrzucenie starej elektroniki jest lepszym sposobem niż jej odsprzedaż. Ale to nieprawda. W przypadku starych laptopów możemy skorzystać ze skupu starej elektroniki. Metale znajdujące się w komputerach przenośnych mogą stanowić źródło metali kolorowych i szlachetnych – a więc posiadać wartość ich złomu.

Komputery stacjonarne i laptopy są bazą surowców takich jak złoto i srebro – zawierają je w dużej ilości procesory CPU i karty graficzne. Dodatkowo radiatory mające na celu odbierać ciepło z elementów elektronicznych nie rzadko wykonywane są z miedzi lub aluminium (z racji swojej doskonałego przewodnictwa cieplnego). Jest więc potencjał do tego, aby uzyskać stosunkową dużą cenę za ich skup, jeśli wybierzemy do tego odpowiednią firmę.