Skup zepsutych aut

Skup samochodów powypadkowych

Powypadkowe samochody do skupu

Uszkodzone i powypadkowe pojazdy, z których już nie korzystamy jak najbardziej można sprzedać na skupie aut. Warto pozbyć się zalegającego na parkingu (przy domu lub bloku) samochodu korzystając z usług skupu. Dzięki temu zyskamy dodatkowe zasoby pieniężne, ale i zadbamy o ochronę środowiska. Oddając samochód na skup aut mamy pewność, że trafia on w dobre miejsce, gdzie nastąpi jego profesjonalny demontaż lub po usunięciu wszystkich usterek zostanie on dalej odsprzedany.

Auta osobowe wymagają fachowego recyklingu – zawierają w sobie oleje i inne płyny eksploatacyjne, które należy zutylizować w bezpieczny sposób. Podobnie z innymi odpadami – takimi jak plastiki, tkaniny tapicerki, pianka użyta do foteli i kanap, opony. Wszystkie z nich muszą przejść odpowiedni proces sortowania i utylizacji odpadów w miejsca do tego przeznaczone. Sama karoseria auta – wykonana z blach stalowych jest wielokrotnie i 100% procentach przetwarzalna ponownie w hucie na nowe wyroby. Powiedzenie, że „auto idzie na żyletki” to popularny slogan mający w sobie wiele prawdy. Ze złomu samochodowe rzeczywiście mogą powstać później produkty, których przeznaczenie będzie już zupełnie inne.

Odpowiedzialny auto recykling

Branża samochodowa szczególnie potrzebuje odpowiedzialnego recyklingu. Większość pojazdów przez swoją znaczną wartość zyskuje swoje drugie życie na rynku wtórnym. Można sprzedać swoje zepsute auto na skupie, który po usunięciu potrzebnych usterek zajmie się jego odsprzedażą, lub w przypadku gdy koszt napraw przewyższa opłacalność tego przedsięwzięcia – samochód zostanie rozebrany na części zamienne. Silniki, skrzynie biegów i inne elementy mogą być poddawane procesowi regeneracji i zostaną użyte ponownie w innych autach.

Prawidłowy recykling samochodów może zagwarantować ochronę środowiska. Sprzedając auto na skupie będziesz mieć pewność, że nie trafi ono w niepowołane ręce, a nabędzie kolejnego właściciela lub zostanie zezłomowane w odpowiedniej stacji demontażu pojazdów. Ważne jest, aby jednostka zajmująca się rozbiórką samochodów miała odpowiednie do tego uprawnienia i certyfikaty, oraz sprzęt pozwalający na zrealizowanie skupu lub złomowania w bezpieczny sposób.

Istnieje jeszcze aspekt porzucania pojazdów. Tak naprawdę się to jeszcze zdarza! Wraki samochodów potrafią zalegać nie tylko na parkingach, ale i na bocznych drogach i mało uczęszczanych terenach przemysłowych. Przez takie zaniedbanie może dojść do wycieku płynów lub co gorsza paliwa, a samochód porzucony w miejscu do tego nie przeznaczonym stanowi nie tylko zagrożenie dla środowiska, ale również zagrożenie pożarowe! Nagrzane elementy karoserii samochodowej mogą sprawić, że dojdzie do zapłonu benzyny lub oleju napędowego, czego skutkiem będzie wzniecenie ognia.

Dlatego mając samochód, którego chcesz się pozbyć znajdź firmę, która prowadzi skup aut, a oprócz tego, że zadbasz o recykling, będziesz mieć zapewnione dodatkowe środki za jego sprzedaż. Większość auto skupów wypłaca należności gotówką, więc przy takim modelu natychmiastowo powiększysz swój budżet np. do zakupu nowego auta, lub wybrania lepszej opcji wyposażenia samochodu.