Skup oleju silnikowego

Olej samochodowy do skupu

Zużyty olej silnikowy świetnie nadaje się do dalszego wykorzystania. Po przejściu odpowiednich procesów mających na celu jego oczyszczenie może posłużyć jako komponent do wielu nowych wyrobów – paliw, smarów czy też olejów właśnie. Przepracowane oleje skupują firmy recyclingowe – możemy bez problemu sprzedać ten odpad cenny surowiec!

Przepracowane oleje silnikowe

Recykling oleju to jeden z najlepszych sposobów ochrony środowiska. Zużyty olej można przekształcić w paliwo i nowe produkty, co pomoże zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska powodowane przez produkty ropopochodne.

Powinniśmy pomyśleć o recyklingu, ponieważ pomoże nam zaoszczędzić energię i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.

Ropa to surowiec, z którego korzystamy od dziesięcioleci i który będzie używany przez kolejne dziesięciolecia w przyszłości. Biorąc pod uwagę wszystkie te zasoby, które posiadamy, szkoda byłoby, gdybyśmy je po prostu wyrzucili, gdy nie były już przydatne. Recykling oleju nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, ale także pomoże naszemu środowisku.

Zużyte oleje, smary i inne płyny eksploatacyjne w samochodach koniecznie powinny być skupowane i poddawane recyclingowi. Ich niekontrolowany wyciek, a co za tym idzie – możliwość przedostania się do gleby, powoduje wieloletnie szkody ekologiczne.

Dotyczy to za równo osoby prywatne użytkujące auta osobowe, jak i przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z transportem ciężarowym lub maszynami budowlanymi. Ci pierwsi jednak mają nieco ułatwione zadanie – korzystając z serwisów wymiany olejów (np. firma Moto-Art z Gliwic) nie muszą się niczym przejmować! Starym olejem zajmą się profesjonaliści, a nic nie będzie leżeć na naszej głowie.

Za to firmy transportowe i budowlane, które posiadają własne bazy sprzętu i warsztaty, w których wymienia się olej muszą w bardziej skomplikowany sposób podejść do tematu. Obowiązują ich wytyczne co do przechowywania zużytego oleju silnikowego, który po uzbieraniu odpowiedniej ilości przekazywany jest firmie recyclingowej. Usługi odbioru i skupu takich odpadów świadczy w Gliwicach kilka przedsiębiorstw, między innymi Ekomax z siedzibą przy ul. Pszczyńskiej 206.

Pamiętajmy, że zarówno jako osoby indywidualne jak i przedsiębiorcy nie możemy wyrzucać oleju wraz z odpadami komunalnymi lub co gorsza wylewać do gleby.

Sprzedaj stary olej silnikowy na skupie

Skup oleju przepracowanego oleju silnikowego może odebrać ten odpad od Ciebie i wypłacić Ci za niego dodatkowe środki pieniężne. Szczegóły zależą od oferty firmy, do której się udasz w sprawie skupu, lecz w większości przypadków działa to w taki sposób, że zamawiasz bezpłatny odbiór oleju z miejsca, w którym jest przechowywany, a następnie przyjeżdża po niego specjalna cysterna, która wypompowuje go z pojemnika (np. beczki) i od razu zlicza litry oleju, które zostały odebrane.

Zostaje Ci wystawiony dokument potwierdzający ilość przekazanych odpadów (oleju silnikowego), którą można pomnożyć razy wcześniej ustaloną stawkę. Na końcu otrzymujesz wypłatę środków oraz kartę przekazania odpadów.

Nie należy pozbywać się przepracowanego oleju inaczej niż w firmach specjalizujących się w odbiorze tego typu odpadu. Tylko wtedy możliwy jest do wykonania prawidłowy recykling, dzięki któremu olej zostanie odpowiednio przefiltrowany i oczyszczony, a następnie posłuży jako substytut przy produkcji nowych środków smarnych.