Skup metali kolorowych

Złom kolorowy

Skup złomu kolorowego

Złom kolorowy klasyfikuje ogół metali niezawierających żelaza. Należą do nich miedź, cynk, aluminium, ołów, cynę oraz stopy takie jak mosiądz, brąz czy ZNAL (stop cynku i aluminium).

Metale nieżelazne osiągają na skupie cenę o wiele wyższą niż stopy stali.

Recykling metali kolorowych jest niezwykle ważny ponieważ ich zasoby jakie występują w środowisku naturalnym są mocno ograniczone. Dodatkowo ich proces wydobycia i obróbki wymaga użycia sporych nakładów energii. Dlatego odzyskując metale kolorowe ze złomu pozwala się zmniejszyć ślad węglowy i naturalne złoża rud metali.

Skup miedzi

Miedź – popularnie „ruda”, to metal powszechnie występujący w silnikach elektrycznych oraz kablach i przewodach. Miedź ma doskonałe przewodnictwo cieplne, dlatego wykorzystywana jest również w wielu rodzajach chłodnic i radiatorów.

Skup aluminium

AL – Aluminium – to metal, którego możemy znaleźć w wielu elementach. Używa się go często do wykonania obudów maszyn i podzespołów, można go także znaleźć w częściach samochodowych i silnikach aut.

Osobną kategorią złomu aluminiowego są puszki aluminiowe.

Inne metale kolorowe

Oprócz tych najbardziej popularnych metali kolorowych przyjmowanych w skupach, możesz liczyć na sporą cenę skupu każdego z nich, a także i atrakcyjny skup stopów tychże metali. Aby móc je fachowo rozpoznać najlepiej zdaj się na pracowników technicznych z obsługi złomnicy. To dobrze przeszkoleni fachowcy, którzy z pewnością pomogą Ci z identyfikacją każdego rodzaju metalu.

Metale kolorowe do skupu

Bardzo często skup metali kolorowych realizują te same firmy, które mają skup złomu stalowego w swojej ofercie. Liczne złomowiska oferują swoim klientom kompleksowe usługi i przyjmują nie tylko określone grupy metali, ale większość z powszechnie skupowanych. Dzięki temu w jednym miejscu oddasz na złom zarówno stal i żeliwo, jak i miedź czy aluminium.

Odzysk surowców z niektórych elementów metalowych może być utrudniony. Przykładem tego mogą być wirniki silników elektrycznych czy transformatory. Kłopotliwa lub nawet nie możliwa może być ich rozbiórka w taki sposób, aby odzyskać czystą miedź bez żadnych zanieczyszczeń. Dlatego każda z firm ma swoje zasady przyjmowania złomu i nie wymaga od dostawców lub indywidualnych klientów przekazania idealnie odseparowanych elementów, a skupuje je w całości, naliczając do tego odpowiedni % zanieczyszczenia. Jest ono usuwane w procesach przemysłowych, gdzie łatwiej to zrealizować z wykorzystaniem odczynników chemicznych lub mechanicznej separacji przez maszyny.

Recykling metali jest bardzo ważny zgłasza teraz gdy ich ceny są wysokie. Nie wyrzucajmy odpadów zawierających metale kolorowe gdzie popadnie, a sortujmy je wg kategorii i oddajmy do specjalistycznego skupu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: złom