Skup samochodów na auto złom

Stacja demontażu pojazdów

Złomowanie aut

Złomowanie pojazdów to proces, który pozwala w specjalistyczny, bezpieczny sposób pozbyć się odpadów jakimi są samochody. Wiele z nich przez naganny stan techniczny i niską wartość rynkową nie znajdzie swojego drugiego właściciela poprzez skup aut, wtedy polecanym rozwiązaniem może być jego złomowanie.

Auto złomy przyjmują do złomowania wszystkie samochody osobowe, niektóre z firm specjalizują się także w innych pojazdach – ciężarowych, naczepach, ciągnikach siodłowych czy maszynach budowlanych i pojazdach specjalnych. Gdy potrzebujesz zezłomować samochód spoza tej listy – skontaktuj się z firmą świadczącą usługi złomowania, aby uzgodnić możliwość ich odbioru.

Stawki za złomowanie aut uzależnione są od wagi auta, a ceny za kg będą różne w zależności do jakiego z miejsc złomujących samochody się udamy.

Demontaż i złomowanie pojazdów

Usługi związane z recyklingiem i złomowaniem samochodów nie tylko wiążą się z ponownym przetwarzaniem surowców, z których są zbudowane, ale uwarunkowane są również kwestiami prawnymi. Aby móc legalnie zaprzestać opłacania składek za obowiązkowe ubezpieczenie OC należy posiadać zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do demontażu. Jest ono podstawą do wyrejestrowania auta w wydziale komunikacji i poinformowania ubezpieczyciela o dokonaniu tej czynności.

Specjalistyczne firmy złomujące pojazdy wystawiają pełen komplet wszystkich potrzebnych dokumentów związanych ze złomowaniem, który pozwoli nam bez problemów pozbyć się auta. Aby móc skorzystać z takich usług sami powinniśmy zaopatrzyć Dowód Osobisty, Kartę Pojazdu oraz Dowód Rejestracyjny samochodu. Będą one konieczne do potwierdzenia naszej tożsamości i wypisania legalnego zaświadczenia o demontażu.

Odpowiedzialna auto kasacja

Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że chcemy pozbyć się starego samochodu. Niekiedy jest to pojazd w złym stanie technicznym, nie raz auto, którego koszt naprawy przewyższa cenę nowego. Może to być również po prostu chęć wymiany auta na nowszy model. Bez względu co nas determinuje do tego, aby zezłomować pojazd, ważne by zrobić to legalnie i odpowiedzialnie.

Po pierwsze potrzebujemy odpowiednich dokumentów. Aby można było wyrejestrować auto należy przedłożyć legalne zaświadczenie, które wystawia stacja demontażu pojazdów lub auto złom skupujący samochody. To ważne przez to, że pojazd, który nie został wyrejestrowany wymaga opłacania ubezpieczenia OC, i to nawet wtedy, gdy pozostaje nie używany! Dzięki złomowaniu samochodu możemy zakończyć polisę i nie opłacać już składek.

Po drugie warto jest zutylizować samochód w miejscu, gdzie jego demontaż i recykling będą zrealizowane zgodnie z normami dotyczącymi ochrony środowiska. Tylko autoryzowane, odpowiednie miejsca mają możliwości (np. specjalistyczny sprzęt czy przeszkolony do tego personel), aby móc dokonać złomowania w sposób niezagrażający przyrodzie.

Tak więc bez względu na to jaki jest powód kasacji auta oraz niezależnie od tego co nas motywuje do wybrania specjalistycznej firmy, zróbmy to odpowiedzialnie i rzetelnie. Wybierzmy auto złom, który dobrze spełni swoją rolę oraz wykona usługi w pełni profesjonalnie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: złom