Skup złomu stalowego

Złom stalowy - skup

Złom stalowy wsadowy do skupu

Stal jest jednym z najczęściej przetwarzanych materiałów na świecie. W rzeczywistości szacuje się, że ponad 50% całej produkowanej rocznie stali podlega recyklingowi. Recykling stali to proces polegający na ekstrakcji stali z innych materiałów, takich jak złom metalowy, zużyte produkty metalowe i zużyte, stare samochody.

Dzięki wykorzystaniu skupu złomu stalowego możesz go zwrócić i zarobić. Cena złomu za kg może być inna na różnych złomowiskach i złomnicach, ale zawsze jest to dodatkowa suma, która zasili Twój dodatkowy budżet.

Skup złomu stalowego to skuteczny sposób na recykling i ochronę środowiska. Dzieje się tak, ponieważ pomaga zmniejszyć ilość surowców potrzebnych do produkcji wielu produktów których używamy na codzień!

Jaki złom ze stali jest skupowany?

Skupowana jest stal pod różnymi postaciami. Surowiec ten można rozpoznać po stosunkowo dużej wadze (czyli jest ciężki), oraz tym, że przyciąga go magnes. Jeśli test magnesem wykaże, że metal nie jest przyciągany – prawdopodobnie masz złom metali kolorowych.

Złom ze stali występuje pod postaciami:

  • blach stalowych
  • kształtowników (kątowniki, teowniki, płaskowniki i inne kształtki)
  • profili stalowych
  • lin stalowych
  • odlewów
  • obudów i części maszyn
  • wałków i kwadratów

Jeśli masz wątpliwość co do tego, czy złom który posiadasz to stal – skontaktuj się ze skupem. Fachowcy od złomowania stali z pewnością będą w stanie zidentyfikować rodzaj odpadu.

Wybierz dobry skup złomu

Wśród wielu firm prowadzących skupy złomu istnieją lepszą lub gorsze przedsiębiorstwa. Firmy mogą mieć różne ceny skupu stali lub innych metali, które w niektórych sytuacjach mogą się od siebie wręcz drastycznie różnić! Mając do sprzedania większość ilość złomu dobrze jest najpierw zapytać o ceny na poszczególnych złomnicach i wybrać firmę, która płaci najlepiej.

Dobry skup złomu to także nienaganna obsługa! Ten aspekt może wydawać się mało ważny, ale w rzeczywistości jest istotny. Elementy przeznaczone do skupu często są ciężkie i mają znaczne gabaryty. Fachowy personel złomowiska pomaga klientom rozładować złom, niekiedy nawet robi to za nich. Rozładunek stalowego złomu, którego jedna, poszczególna część ma wagę przekraczającą możliwość podniesienia za pomocą ludzkich rąk, odbywa się z wykorzystaniem maszyn. Powszechnie wykorzystuje się do tego wózki widłowe lub inne sprzęty z zamontowanym chwytakiem lub elektromagnesem, którym podnoszony jest złom np. z przyczepy czy skrzyni samochodu ciężarowego. Polecane złomowiska mają odpowiednio doświadczonych i przeszkolonych operatorów maszyn, przez co rozładunek może odbyć się nie tylko sprawnie, ale i bezpiecznie, a Ty możesz mieć spokojną głowę o wszelkie możliwe szkody czy zarysowania na Twoim aucie, którym dostarczasz złom na skup.

Jak więc możemy stwierdzić na powyższych przykładach – dobrze jest wybrać specjalistów od złomowania, aby uniknąć możliwych niedogodności i móc otrzymać dobrą cenę za sprzedaż surowców na złomie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: złom